Освіта і IT

З 19 грудня починається передача 23 тисяч комп’ютерів українським школам

З 19 грудня 2016 р. Міністерство освіти і науки розпочинає передачу загальноосвітнім навчальним закладам комп’ютерів, які були надані нашій державі Китайською Народною Республікою відповідно до угоди між Урядами КНР і України.

За рахунок бюджетних коштів на ці ПК встановлено ліцензійні версії операційної системи Microsoft Windows 10 Professional, Пакети офісного програмного забезпечення Microsoft Office та Антивірусне програмне забезпечення. Крім того, у комп’ютери вбудовано механізми, як дозволять контролювати їх використання у сфері освіти і науки. Усі ці роботи виконані ТОВ «Навігатор Корпорейшн», що стало переможцем тендеру, проведеного через відкриту Систему публічних закупівель «Прозоро».

Розподіл персональних комп’ютерів по Україні здійснюється пропорційно до кількості учнів у кожному з регіонів (наказ МОН від 02.08.2016 року №916), а в областях – згідно з потребами загальноосвітніх навчальних закладів (рішення обласних та Київської міської державної адміністрацій).

Передача комп’ютерів відбуватиметься відповідно до графіку, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 16.12.2016 року №1552, й загалом ними забезпечать понад 2,4 тис. загальноосвітніх навчальних закладів України.

Контроль за цим процесом здійснюватиме МОН спільно з обласними та Київською міською державними адміністраціями.

Back to top button