ГоловнеПочаткові класи

У вільному доступі виставлена Хрестоматія сучасної дитячої літератури у двох томах (для 1-2 класів та 3-4 класів), яку можна переглянути та завантажити

У вільному доступі з’явилась  електронна версія Хрестоматії сучасної дитячої літератури у двох томах (для 1-2 класів та 3-4 класів).  Вперше за історію незалежності, книга серії “Шкільна бібліотека”друкується за бюджетні кошти для початкової школи, і вперше вона виставлена у вільний доступ в електронному вигляді ще до того, як буде доставлена до всіх шкільних бібліотек.

“Важливе завдання початкової школи – навчити дитину любити: любити писати, любити читати, любити вчитись –  навчання має стати звичкою на все життя. Щоб дати дітям можливість полюбити читати, ми створили цю хрестоматію, в якій зібрано твори як живих класиків дитячої української літератури, так і молодих письменників, які лише почали завойовувати серця українських дітей”, – пояснює Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

До хрестоматії увійшли твори авторів, доданих до програми Літературного читання в рамках оновлення навчальних програм для 1-4 класів. Насамперед, це твори письменників, яких немає в чинних підручниках: Сашка Дерманського, Івана Андрусяка, Галини Малик, Лесі Вороніної, Катерини Бабкіної, Галини Ткачук, Григорія Фальковича, Оксани Лущевської, Василя Голобородько, Тетяни Стус, Тараса та Мар’яни Прохаськів, та інших – всього близько 40 імен.

“Завдяки прозорим процедурам, було зекономлено значні кошти при закупівлі підручників для 8 класів. Завдяки цій економії вдалося в стислі терміни підготувати і надрукувати хрестоматію для початкової школи, щоб дати дітям сучасні тексти для читання. На сайті МОН розміщено і незабаром буде розвезено до шкіл 2 томи: збірка для 1-2 класів та для 3-4 класів.  Загальний наклад 640 тис. примірників – по 320 тис. для кожного тому. Це коштувало бюджету близько 15 млн гривень, тобто одна хрестоматія обійшлася державі в 22 гривні. Це було ще однією з наших цілей – показати новий стандарт, нову якість – яким може бути шкільний посібник, виданий за бюджетні кошти”, – зазначила Лілія Гриневич.

Міністр також зазначила, що в роботі над хрестоматією велика увага була приділена дотриманню авторських прав: всі автори  та видавництва передали свої майнові права Видавництву Старого Лева на друк. Не менш важливо, що в хрестоматії також розміщені авторські ілюстрації українських художників: завдяки цьому книга вийшла красива і мальовнича.

Нагадаємо, що за старою програмою у початковій школі робили наголос на читанні на швидкість. Оновлена програма передбачає зміну пріоритетів – найголовніше навчити дітей читати вдумливо, розуміти зміст прочитаного, висловити своє ставлення до тексту.

16 грудня в Києві відбудеться офіційна презентація друкованої версії Хрестоматії. Планується, що до кінця року увесь тираж буде доставлений до всіх шкільних бібліотек України.

Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 1,2 класах (ПЕРЕГЛЯНУТИ)

Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 3,4 класах (ПЕРЕГЛЯНУТИ)

Коментарів: 4

  1. Де можна придбати хрестоматію сучаскої дитячої літератури1-2 класи,у наш клас недали жодного підручника,іхочемо придбати за власний кошт

    1. На клас (30 учнів) дали 9 Хрестоматій 3-4 клас. Ми б хотіли придбати для своїх двох школярів. Якщо держава не забезпечує підручниками весь клас, то нехай дасть можливість придбати за власний кошт!!!

  2. де можна купити хрестоматію сучасної укр.дитячої літератури 3-4 клас

Back to top button