Вища освітаГоловне

Сергій Квіт – у Львові: вищі навчальні заклади, що надають неякісну освіту, ми закриємо

6 – 7 липня 2015 року міністр освіти і науки України Сергій Квіт перебуватиме з робочою поїздкою у Львові, повідомляє сайт МОН України. Міністр зустрінеться з керівниками органів управління освіти, дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти Львівської області, представниками громадських організацій Львівщини та обговорить пропозиції освітян щодо проекту Закону України «Про освіту».

Так, уже Сергій Квіт зустрівся з головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою.

Крім іншого, освітянський міністр повідомив, що ВНЗ, які надають неякісну освіту, закриють по всій Україні. Уже зараз перестали функціонувати понад 70 українських університетів і філій.

Також порушили питання оптимізації мережі малокомплектних шкіл. Адже є школи, де навчаються лише четверо дітей. Проте молодша школа залишиться в селі, йдеться про оптимізацію лише старшої, профільної школи, зауважив Сергій Квіт.

Окрім того, на зустрічі йшлося й про зміни в ПТО: “Уже зараз ми починаємо реформувати професійно-технічну освіту на Львівщині, – наголосив Олег Синютка. – Адже система профтехосвіти повинна відповідати сучасним вимогам ринку праці. Є частина підприємств, які на своїх виробництвах створили власні навчальні бази, оскільки їм потрібні кваліфіковані спеціалісти. Потрібно напрацювати спільну позицію освіти та керівників підприємств щодо потреб на ринку праці”.

Сергій Квіт розповів, що заплановане створення багатопрофільних регіональних центрів, до яких увійдуть представники бізнесу, державних підприємств, місцевої влади та закладів професійної освіти. Вони разом визначатимуть, які професії потрібні. Треба лише, щоб був прийнятий законопроект.

Заплановано, що під час робочої поїздки Сергій Квіт ознайомиться з роботою Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу і туризму та Ставропігійського вищого професійного училища, а також візьме участь у відкритті Літньої школи 2015 «Трансформація системи охорони здоров’я: Східна Європа».

Back to top button