Головне

Палеонтологи знайшли найстаріші петрогліфи Північної Америки

Палеонтологи знайшли найстаріші петрогліфи Північної Америки
Палеонтологи знайшли найстаріші петрогліфи Північної Америки
Вчені прийшли до висновку про те, що сильно недооцінювали вік раніше виявлених у штаті Невада петрогліфів. Нові оцінки вказують на те, що цим зображенням на скелях не менше десяти тисяч років.

Дослідники провели радіовуглецевий аналіз порід, що оточують зображення, а також мінерального шару, який оголили творці петрогліфів. Як виявилося, ці шари були оголені більше десяти тисяч років тому. Геохімічний і ізотопний аналіз показали, що камені були піддані дії повітря протягом 10,5 – 11,3 тисячоліть.

Петрогліфи в Неваді, виявлені на березі озера Пірамід відрізняються від багатьох зображень того часу тим, що на них замість фігур людей або тварин представлені серії ромбів і гребінок з паралельних ліній. За словами вчених, нове датування петрогліфів змушує переглянути уявлення дослідників про еволюцію мистецтва корінних народів Америки: хоча точно встановити те, предки яких племен малювали зображення, поки не вдається. Раніше американські археологи вважали, що люди, які жили близько 10 тисяч років тому на території США були нездатні до абстрактного мистецтва.

Більшість петрогліфів, відомих археологам, датуються періодом від 10 до 7 тисячоліть до наших днів, причому це вірно практично для всього світу.

Back to top button