Головне

Ніколь Кідман

Ніко́ль Кі́дман (англ. Nicole Mary Kidman; нар. 1967 у Гонолулу Гаваї.)
Ніко́ль Кі́дман (англ. Nicole Mary Kidman; нар. 1967 у Гонолулу Гаваї.)
Ніко́ль Кі́дман (англ. Nicole Mary Kidman; нар. 1967 у Гонолулу Гаваї.) — австралійська й американська акторка, одна з найвисокооплачуваніших акторок Голлівуду. Лауреатка премії «Оскар» 2003 року, триразова лауреатка премії «Золотий глобус» (1996, 2002, 2003).

Ніколь Кідман народилася 20 червня 1967 року в Гонолулу, адміністративному центрі американського штату Гаваї. Її батьки — Ентоні Девід Кідман та Джанель Енн Макнейл — вихідці з Шотландії та Ірландії, обоє народилися в Австралії.

З чотирьох років Ніколь почала займатися балетом. Захоплення танцями привело її в Австралійський театр для молоді, а потім у Театр Філіп-стріт, де майбутня акторка крім акторського хисту вдосконалювала вокальні навички і вивчала історію театру.

Вперше на екрані Ніколь з’явилася в музичному відеокліпі співака Пета Вілсона Bop Girl у 1983 році; майбутній зірці тоді виповнилося 15 років. У тому ж році Ніколь Кідман почала зніматися на телебаченні та в кіно, серед перших її робіт фільми «Бандити на велосипедах» і «Різдво Буша».

В 1980-тих роках Ніколь знялася в кількох австралійських фільмах і телепостановках — серед них найпопулярнішим став міні-серіал «Бангкок Хілтон» — історія австралійської туристки, засудженої в Таїланді на смертну кару за помилковим звинуваченням у зберіганні наркотиків. Гра молодої актриси вразила не тільки глядачів, а й критиків, серіал придбали для перегляду у багатьох країнах. В 1989 році Кідман знялася в трилері «Мертвий штиль», який з успіхом пройшов у світовому прокаті.

Цікавинки:
– У дитинстві Ніколь часто дражнили «шваброю» за високий зріст.
– Зріст Ніколь — 180 сантиметрів, натуральний колір волосся — світло-рудий (останні кілька років акторка з’являлася на публіці здебільшого блондинкою).
– Кідман потрапила на 45-е місце в списку багатих знаменитостей за версією журналу «Форбс» у 2005 році (її прибуток у 2004—2005 роках оцінили в 14,5 мільйонів доларів).
– Під час зйомок фільму «Мулен Руж!» Кідман зламала ребро. Кіновиробництво було призупинене, доки акторка не відновилася від пошкодження; багато сцен зафільмували в екстреному графіку за участі нерухомих крупних планів Ніколь.
– Будучи лівшею, Ніколь навчилася писати правою рукою для фільму «Годинники».

Back to top button