Головне

Вчені перенесли датування появи першого життя на Землі

Згідно з новим дослідженням геохіміків з Університету Каліфорнії, життя на нашій планеті могло виникнути мінімум 4,1 млрд років тому, пише N+1 з посиланням на журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

Зокрема, згідно з новим дослідженням, перша поява життя на нашій планеті може датуватися на 300 млн років раніше, ніж вважалося до цього часу.
Так, в ході своїх наукових пошуків, вчені досліджували більше 10 тис. зразків західноавстралійских цирконів (мінерали магматичного походження).

У деяких з них, геохіміки виявили кристали графіту віком 4,1 мільярда років (геологічний період катархей), при цьому вміст ізотопів вуглецю в них лежить в тих же межах, що і в органічній матерії. Це може свідчити про те, що тоді на Землі можливо існували організми, здатні до фотосинтезу.

Примітно, що цей зразок циркону, ймовірно, залишався незмінним з моменту утворення, тому не містить більш пізніх забруднень.

Проте, вчені справедливо зазначають, що існує і ряд інших процесів, в результаті яких міг сформуватися подібний хімічний склад мінералів, наприклад, фракціонування в результаті дифузії або включення в їх склад метеоритних фрагментів.

На шляху остаточного підтвердження цієї версії існує певна перешкода: циркони з вуглецевими включеннями цього періоду дуже рідкісні, і врешті-решт, ця задача може виявитися нездійсненним.

Back to top button