Лист Міністерства освіти і науки України від 03. 07. 2018 р. № 1/9-415 “Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році”

Лауреатом Абелівської премії за 2013 став математик з Бельгії

Лауреатом Абелівської премії за 2013 став математик з Бельгії

Лауреатом Абелівської премії за 2013 став математик з Бельгії

Міжнародна Абелівськf преміz, що вручається з 2003 року за видатні наукові роботи в галузі математики, присуджена вихідцю з Бельгії, який працює в США, в Прінстоні, професорові інституту перспективних досліджень П’єру Деліньє «за плідний внесок у алгебраїчну геометрію і перетворючий вплив його праць на теорію чисел, теорію уявлень і пов’язані ними області», оголосила в середу в Осло президент Норвезької академії наук Кірсті Стрем Булл.

Члени журі, пояснюючи в повідомленні для преси значення праць Деліньє, зокрема, написали, що «геометричні об’єкти, такі, як прямі, кола і сфери, можна описати простими алгебраїчними рівняннями» і зв’язок між геометрією і алгеброю призвела до розвитку алгебраїчної геометрії. Ця область з часом «зазнала значних змін, розширилася і стала центральною дисципліною, глибоко пов’язаною майже з усіма областями математики і П’єр Деліньє зіграв вирішальну роль у багатьох цих перетвореннях», – йдеться в повідомленні для преси.

Церемонія нагородження запланована в Осло на 21 травня.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*