Здоров'яХарчування

Екстракт шпинату зменшує тягу до нездорової їжі

ШпинатВчені з Університету Лунда виявили, що тілакоїди, що містяться в шпинаті, допомагають скинути вагу. Людям, що вживають екстракт шпинату, менше хочеться їсти шкідливу їжу, повідомляє Шкільне життя. У дослідженні взяли участь 38 жінок з надмірною вагою. Щоранку перед сніданком вони пили овочевий напій. Половина учасниць отримувала 5 грамів екстракту шпинату, а половині (контрольній групі) давали плацебо. Жінки не знали про те, що саме пили.

Учасниці повинні були строго дотримуватися балансуючої дієту і бігати протягом трьох місяців. Крім того, їх попросили їсти тільки три рази на день. До кінця дослідження в учасниць з контрольної групи втрата ваги склала близько 3,5 кілограма. Жінки з експериментальної групи скинули близько 5 кілограмів (на 43% більше). Тим, хто пив напій з тілакоїдами, було простіше їсти тричі на день, і у них не було тяги до шкідливої ​​їжі. Екстракт шпинату на 95% придушував дану тягу, зменшуючи розвиток ожиріння.

Споживання тілакоїдів сприяє виробленню гормону ситості і пригнічує гедоністичний голод, допомагаючи контролювати вагу. За словами вчених, мембрани в листках поступово уповільнюють процес травлення. Через це в мозок поступає сигнал про те, що голод вгамований, і організму стають не потрібні перекушування і шкідливі продукти харчування.