Здоров'яХарчування

Білкова дієта знижує кров’яний тиск

Білкова дієта - Шкільне життяРаціон, що містить 102 грама протеїну в день, на 40% знижує ризик розвитку гіпертонії. Така кількість білка забезпечують чотири стейка з телятини або п’ять курячих грудок, передає “Шкільне життя”.

Гіпертонію називають «тихою вбивцею», тому що вона часто протікає безсимптомно. Якщо не лікувати гіпертонію, вона може привести до інфаркту міокарда або інсульту. Раніше вчені повідомляли про те, що білкові продукти, такі як яйця або дари моря, можуть знижувати кров’яний тиск. Нове дослідження, опубліковане в Американському журналі гіпертонії, охопило близько 1360 чоловік. Вчені відстежували їх стан здоров’я і дієту на протязі в середньому 11,3 років. Вживання, як тварин, так і рослинних білків, виявилося пов’язаним з нижчими показниками кров’яного тиску.

На думку автора дослідження, Джастіна Буендіа, білкова їжа швидше насичує. В результаті людина з’їдає менше висококалорійних страв, що покращує раціон в цілому. Крім того, амінокислоти, з яких складаються білки, мають властивість розширювати кровоносні судини, знижуючи тиск. Корисно снідати білковими продуктами. Замість того, щоб перекушувати печивом, краще з’їсти йогурт, жменю горіхів або шматочок сиру.

Back to top button