Здоров'я

Безалкогольні газовані напої – одні з найстрашніших вбивць в світі

Безалкогольні газовані напої - одні з найстрашніших вбивць в світі
Безалкогольні газовані напої – одні з найстрашніших вбивць в світі
Солодка газована вода щорічно вбиває приблизно 200000 чоловік у всьому світі. Учені проаналізували дані за 2010 рік і зв’язали напої з 133000 смертями від діабету, 44000 – від хвороб серця і 6000 – від раку, пише The Daily Mail .

Відомо, що газована вода викликає набір ваги. А це підвищує ризик діабету, серцево-судинних захворювань та онкології. З 9 досліджених регіонів в Латинській Америці та Карибському регіоні було найбільше смертей, що сталися внаслідок споживання газованої води.

Схід і центральна частина Росії зв’язувалися з найбільшим числом смертей від хвороб серця. У Мексиці ж одн з найвищих рівнів споживання газованої води в світі, що давало самі тривожні показники загальної смертності (318 смертей на мільйон дорослих у рік). А ось у Японії, де найменше пили газовану воду, було лише 10 смертей на мільйон.

Раніше вчені вже виступали з попередженням. Вони підрахували: всього однієї банки газованої води, споживаної в день, достатньо для збільшення ризику розвитку діабету 2 типу. Примітно: калорії, отримані з газованої води, набагато небезпечніше, ніж той же об’єм калорій, отриманий з іншого продукту.

Так, кожні додаткові 150 калорії з напою в розрахунку на одну людину в день відповідали зростанню поширеності діабету серед населення на 1%. А ось 150 калорій з будь-якого іншого джерела давали лише 0,1%, з’ясували університети Стенфорда, Берклі і Каліфорнії в Сан-Франциско.

Back to top button