Здоров'яХарчування

Антидепресивна дієта

Всім відомо, що депресія в наш час супроводжує багатьох людей, причому іноді вона може тривати протягом усього життя. Іноді депресія виникає через певний особистісний склад людини, а частіше через несприятливі обставини. Депресія в будь-якому випадки здатна доставити величезну кількість незручностей.

Важкий робочий день і нестача вітамінів сьогодні для багатьох стало звичною справою. З депресією впоратись дуже складно, але все ж можливо. Лікарі сьогодні здатні запропонувати величезну різноманітність антидепресантів, але поодинці вони впоратися з депресією не зможуть. Щоб отримати швидкий і ефективний результат потрібно підключати апітерапію, фітотерапію, рефлексотерапію і спеціальну антидепресивну дієту.

Щоб вилікувати свою душу, перш за все, доведеться подбати про своє тіло, включивши в раціон харчування якомога більше корисних елементів і вітамінів, а від нездорової їжі потрібно відмовитися зовсім.

Антидепресивна дієта бере за свій початок природні властивості ряду продуктів, які здатні виробляти серотонін, тобто ту речовину, яка дає нам відчуття радості, гармонії і щастя. Раціон під час цієї дієти буде не обтяжливим, і вибирати продукти можна буде самостійно. Але обов’язкові компоненти в меню присутні все ж повинні і про них варто поговорити.

Обов’язкові продукти антидепресивної дієти

Є цілий ряд продуктів, що сприяють лікуванню депресії:

Морепродукти. Риба, креветки, морська капуста і молюски вносять сприятливий вклад в нервову систему людини. Ці продукти потрібно їсти три рази на день, хоча б зовсім маленькими порціями. Вони здатні дати заряд бадьорості і сили, а разом з цим вони низькокалорійні, тому з’являється також можливість порадувати себе невеликим схудненням.

М’ясні продукти. Печінка яловича, індичка, м’ясо курки, все це запорука гарного самопочуття і цілий склад поживних речовин.

Сир і яйця. Поганий настрій і пригніченість часто виникає через нестачу білка, який дуже швидко заповнюють яйця і сир.

Овочі та фрукти. Рослинна їжа дасть величезну кількість всіляких вітамінів і корисних речовин навіть у зимовий період. Крім того, багато фруктів вже одним своїм барвистим виглядом піднімають настрій.

Горіхи і шоколад. Щоб отримати відмінний настрій, потрібно навчитися робити подарунки самому собі, і це стосується навіть харчування, тому зовсім трохи шоколаду буде достатньо, щоб скрасити сірість буднів.

Крупи. Своїм позитивним настроєм людина також зобов’язаний тіаміну, джерелом якого більшою мірою є вівсянка і гречка.

Зразкове меню дієти проти депресії

Меню цілком можна складати самостійно, але варто ознайомитися і з тим, що вже перевірено багатьма людьми:
Сніданок: можна з’їсти фруктовий салат з горіхами, а можна яйце, шматочок сиру і солодкий чай з 30 грамами шоколаду.

Обід: банан, салат з помідорів з сиром фета і шматочок відвареної курки.

Полудень: чай з варенням

Вечеря: риба, запечена в сирі і салат з овочів з додаванням бобових.

Перед сном потрібно випити настій звіробою.

Такої дієти при депресії потрібно дотримуватися 3-7 днів. Дуже важливо пам’ятати, що така дієта спрямована на поліпшення настрою і самопочуття, а можлива втрата ваги це тільки бонус, тому ставити мету одного тільки схуднення перед собою не можна.

Шкільне життя

Back to top button