Здоров'яФізіологія

5 правил виживання після безсонної ночі

Журнал New York Magazine зібрав наукові рекомендації, як пережити наступний за безсонною ніччю день.

Не спати
Найпоширенішою помилкою є спроба поліпшити стан, поспавши хоч якийсь час. Проте вчені застерігають від цього. Краще взагалі не лягати спати, якщо не вийшло повноцінно відпочити. Всупереч поширеній думці, 5 хвилин сну не додадуть бадьорості.

Уникати цукру
Протягом години після підйому обов’язково потрібно поснідати. При цьому слід уникати солодких страв з крупи, віддаючи перевагу стравам і продуктам із цільних злаків і яєць. Це пов’язано з тим, що цукор і продукти, що підвищують рівень цукру в крові, забезпечать викид енергії, після чого її знову не стане. У цьому плані білки і здорові жири працюють краще.

Кава за розкладом
Любителям кави не варто пити з ранку більше чашки напою. Інакше допустиме денна кількість кофеїну надійде в організм занадто швидко. Більшість людей, що відчувають ранкову слабкість, п’ють каву, щоб підбадьоритися. Однак цей стан проходить без допомоги напою приблизно через хвилин 20-30, тому кава ефективніше близько полудня.

Другу чашку кави можна дозволити собі перед великою зустріччю або зборами. І останню, третю – в другій половині дня. Однак остерігайтеся пити каву після 15:00. Кофеїн може залишатися в організмі до семи годин, що скоротить шанси виспатися наступної ночі.

Залишити сонцезахисні окуляри вдома
Яскраве природне світло дуже корисне для організму, тому шлях від будинку до офісу краще пройти без темних окулярів. Любителям ранкових пробіжок не варто відмовлятися від них після безсонної ночі. Пробіжка буде корисна, хоча думки вчених з цього питання різняться.

Енергоємні завдання вирішуйте в першу чергу
Перші кілька годин на роботі, швидше за все, будуть найбільш тривожними, тому, радять учені, розплануйте початок робочого дня і виконайте першочергові та енергоємні завдання. Частину робочого дня можна присвятити листуванню або рутинній роботі. І зовсім добре, якщо вдасться покинути офіс трохи раніше звичайного.

Шкільне життя

Back to top button