Конспекти уроків історії України 8 класУсі уроки історіїФайли

Українське козацтво у першій половині XVII ст. Морські походи козаків. Гетьман П. Конашевич-Сагайдачний (8 клас. Історія України) + Презентація

Автор: Савельєва Анна Василівна

Навчальний заклад: Огіївський НВК Сахновщинської районної ради Харківської області

Тема. Українське козацтво у першій половині XVII ст. Морські походи козаків. Гетьман П. Конашевич-Сагайдачний. Участь українського козацтва у Хотинській війні.

Мета: визначити  роль українського козацтва в першій чверті ХVІІ ст. в боротьбі з іноземними загарбниками на початку ХVІІ ст.; розглянути основні напрями морських походів козаків; поглибити знання учнів про військове мистецтво українського козацтва;охарактеризувати діяльність гетьмана Петра Конашевича – Сагайдачного; визначити мету та наслідки участі козацтва в Хотинській війні; формувати  в учнів навички роботи з джерелами інформації та їх основі робити певні висновки про історичні факти і події; розвивати творчі здібності учнів; вдосконалювати навички роботи з картою та відео джерелами; виховувати почуття поваги до історичного минулого українського народу та стійкий інтерес до історії.

Очікувані результати:

Після цього уроку учні зможуть:

  • називати причини та наслідки морських походів козаків ХVІІ ст.
  • характеризувати гетьмана П. Конашевича-Сагайдачного як людину та історичного діяча.
  • показувати на карті напрями основних походів козаків.
  • визначати мету, хід та наслідки Хотинської війни.
  • робити висновки щодо значення морських походів козаків та Хотинської війни

Тип уроку: комбінований урок

Обладнання: підручник, атлас, картки із завданнями, відеоматеріали, мультимедійна презентація, картки самооцінювання

Основні дати: 1577-1578рр. – 1622р. – роки життя та діяльності гетьмана П.Конашевича-Сагайдачного;1602-1623рр. – період «доби героїчних походів» українського козацтва; 1616 р. – похід на Кафу; 1620 р. – похід на Стамбул; 1620 р. – битва під Цецорою; 2-28 вересня 1621 р. – Хотинська битва

Основні терміни і поняття: яничари, каторга, ясир, гарем, доба героїчних походів, Хотинська війна.

Історичні діячі: Петро Конашевич – Сагайдачний

Конспекти уроків історії України на сайті “Шкільне життя”

Завантажити: Українське козацтво у першій половині XVII ст. Морські походи козаків. Гетьман П. Конашевич-Сагайдачний (8 клас. Історія України) + Презентація + Сертифікат (Розмір: 1.4 MB, Завантажень: 1521)
Back to top button