Зарплата українського вчителя має бути на рівні 8-10 тисяч – Гриневич

Покласти край поборам із батьків у школах покликаний новий закон про освіту, котрий розроблений профільним міністерством. У ньому пропонується відкрити бюджети шкіл, ідеться в сюжеті ТСН.

Як заявила міністр освіти Лілія Гриневич, корупційна практика у школах є неприпустимою. “Мабуть, це найгірше, якщо ти не даєш начебто добровільний внесок, щось може відбитися на твоїй дитині. Виявляли такий кричущий випадок, коли збиралася готівка, і ця готівка осідала у сейфі у керівника школи. У законі про освіту, який лежить зараз у парламенті, ми запропонували, щоб всі бюджети навчальних закладів були оприлюднені в них на сайтах. І щоб було оприлюднено, скільки ця школа отримує з бюджету, і батьки знали, на що вона це отримує”, – пояснила керівник Міносвіти.

За її словами, вона сама колись працювала вчителькою та отримувала зарплату в 11 доларів США. Тому тепер має на меті змінити ситуацію з престижністю професії на краще. “Сьогодні соціальний статус вчителя, на мою думку, дуже низький в Україні. У Фінляндії, коли дівчину запитуєте, про якого нареченого вона мріє, як правило дівчата називають професію вчителя… Для нас одне з найголовніших завдань – це підняти соціальний статус вчителя. Посадовий оклад вчителя має бути на рівні 8-10 тисяч гривень”, – заявила Гриневич.

Крім того, її відомство працює над реформою стандартів освіти. “Нам потрібно змінювати стандарти освіти, але це неможливо зробити в один момент. Державний стандарт буде затверджений для тих діток, які підуть у 2018-2019 навчальному році. І там, я можу вже анонсувати, буде зменшена кількість предметів”, – наголосила міністр. І додала, що фізкультура та інші предмети мають викладатися в українській школі принципово інакше. “Ми повинні фізичну культуру робити не мукою, а наповнювати її більше командними іграми. Бо колись завданням системи освіти було сформатувати однакових дітей, які можуть за будь-яким наказом згори відповісти позитивно. Зараз кожна людина має свободу вибору”, – наголосила керівник Міносвіти.

Також Гриневич спростувала корупційну складову вступної кампанії до вишів, а також порушення в юридичній академії Одеси, котрою керує екс-регіонал Ківалов. “Мене страшенно обурювало, це був початок 2000-х років, що діти, які прекрасно вчилися у школі, не могли потрапити на омріяну спеціальність навчатися на бюджет, тому що їхні батьки не могли заплатити хабар при вступі до університету. Сьогодні не так. Тому що вони мають обов’язково скласти ЗНО, і тільки на підставі результатів ЗНО вони можуть бути зараховані на бюджет”, – пояснила вона. “Ті скарги, які пов’язані з порушенням ліцензійних умов, не підтвердилися. Ми не отримували скаргу в Міносвіти про приватний маєток пана Ківалова на землі університету. Пан Саакашвілі не звертався до нашого міністерства з цього питання”, – відповіла на запитання Гриневич.

2 коментарі

  1. Ужгородка

    Посадовий оклад вчителя має бути на рівні 8-10 тисяч гривень”, – заявила Гриневич.
    Така зарплата повинна була бути тоді, коли долар був по 8 гривень. А сьогодні в 3 рази більша, але це тільки мрія вчителів, вони ж бо не судді і не депутати.

  2. Віктор

    Проблеми поборів не має,…Взагалі по -перше власник повинен віділити кошти на потреби закладу,а краще не кошти а матеріали та все необхідне для забезпечення діяльності школи від ганчірки,крейди ,канцеляріїї …….до меблів по-друге не давайте гроші….
    Але якщо держава або власник не виділяє кошти або не надає матеріалів тоді школа виживає .як може

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Яндекс.Метрика