Здоров'яФізіологія

Скільки води треба пити дітям щодня. Інфографіка

1 червня увесь світ відзначає День захисту дітей, і актуальною проблемою дитячого населення є забезпечення здорового харчування та правильного водного балансу.
Згідно з дослідженнями, понад 60% дітей шкільного віку страждають від зневоднення різного ступеня через те, що випивають недостатньо води протягом дня.

Наслідки такого порушеного режиму можуть бути вкрай тяжкими: від загальної слабкості та перевтоми до втрати свідомості і пошкодження нирок. Це впливає на активність, погіршує пам’ять, увагу, адже дитина постійно відчуває нестачу енергії, пише The Daily Mail.

Дитяче зневоднення особливо небезпечне, адже організм маленької дитини містить 80% води, тоді коли середня кількість води в організмі дорослого – близько 60%.

Кількість рідини, яку потрібно вживати дитині, змінюється у залежності від її віку, раціону харчування, самопочуття, пори року, вологості повітря, кількості фізичних навантажень тощо.

Фахівці із Європейської федерації з безпеки харчових продуктів (EFSA) стверджують, що належний водний режим сприяє правильній терморегуляції, підтримці фізичних і когнітивних функцій, покращує пам’ять, увагу.

Звісно, протягом дня дитина може пити чай, сік та інші напої, однак звичайна питна вода також обов’язково потрібна бути у раціоні дитини, аби підтримувати здоровий розвиток та загальну активність.

Рекомендований режим пиття для дітей 5-10 років є таким.
Питний режим - Шкільне життя

Тим часом фахівець у галузі гідратації доктор Луїс Сьєрра-Майем розробив власні рекомендації щодо правильної підтримки водного балансу:

1. Регулювання водного балансу має велике значення для здоров’я і краси. Дослідження показали, що збільшення споживання води пов’язано зі зменшенням маси тіла.

2. Пийте воду під час кожного прийому їжі і в проміжках між ними.

3. Надавайте перевагу воді перед іншими напоями, при цьому вибираючи по можливості воду з оптимальним вмістом мінеральних солей (як у природній мінеральній воді).

4. Збільшуйте споживання свіжих фруктів, овочів і салатів.

5. Не чекайте спраги, щоб випити води, адже насправді відчуття спраги – це останній сигнал організму, що він потребує води.

6. Пам’ятайте, що діти і люди похилого віку мають більш високий ризик зневоднення.

7. Збільшуйте споживання рідини у спекотну пору року, а також під час і після тренувань.

Back to top button