Здоров'яПсихологія

Сезонна депресія пов’язана з коливаннями серотоніну

Сезонний афективний розлад (САР) – це розлад настрою, при якому у людей, в інші пори року мають нормальне психічне здоров’я, взимку з’являються депресивні симптоми (набагато рідше – влітку, навесні чи восени). Кожен шостий житель країн Північної Європи взимку страждає від САР, пише Science World Report .

Вчені зробили позитронно-емісійну томографію головного мозку 11 пацієнтам з САР та 23 здоровим людям. Дослідники помітили в учасників, які страждали від САР, значну різницю між рівнями білка-переносника серотоніна (SERT) взимку і влітку. У пацієнтів з САР рівні SERT в зимові місяці були на 5% вище, ніж влітку. Це призводило до зимової нестачі серотоніну. У здорових людей істотних коливань відзначено не було.

“Переносник серотоніну доставляє серотонін назад у нервові клітини, де він неактивний, так що, чим вище активність SERT, тим нижче активність серотоніну. Сонячне світло знижує активність SERT, але восени, коли ночі стають довшими, вона зростає. Через це падає активність серотоніну. Люди без САР не схильні до впливу цих змін, і рівень серотоніну в їх організмі залишається високим протягом всієї зими”, – пояснює дослідник Бренда Мак Мехоні.

Шкільне життя

Back to top button