Вища освітаВища освіта за кордоном

Презентація німецьких стипендіальних програм DAAD

У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулася презентація стипендіальних програм DAAD для України на 2015/2016 навчальний рік.

На зустрічі з лектором Німецької служби академічних обмінів (DAAD), що відбулася в Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара, студенти різних курсів та спеціальностей дізналися про особливості системи вищої освіти, можливості навчання та отримання стипендії в Німеччині. Насамперед пан Олаф Міттельштрас докладно розповів про Німецьку службу академічних обмінів та її діяльність в Україні і презентував огляд стипендійних програм, у яких можуть узяти участь українські студенти II-V курсів, випускники, аспіранти та науковці з хорошим знанням німецької чи англійської мови.

Особливу увагу тих, хто бажає долучитися до стипендіальних програм DAAD, лектор Олаф Міттельштрас звернув на вступні вимоги та загальні умови перебування в Німеччині.

— Необхідно враховувати, що вимоги, які висувають до абітурієнтів у вищих навчальних закладах, можуть відрізнятися в різних частинах країни. Тому, перш ніж подавати заяву в той чи інший німецький ВНЗ, здобувачеві необхідно зібрати інформацію про особливості вступу (сертифікований рівень знання мови, пакет необхідних документів тощо). Зазвичай ця інформація є на сайті ВНЗ, — зауважив пан Олаф. На відміну від вищих навчальних закладів Великобританії і США, де вартість навчання є досить високою, німецькі ВНЗ пропонують навчатися безкоштовно або ж із мінімальними витратами. Для прикладу, семестр навчання у німецькому університеті може коштувати 500 євро.

Наостанок представник Німецької служби академічних обмінів дав українським студентам практичні поради щодо складання мотиваційних листів і відповів на запитання аудиторії. Також студенти ДНУ імені Олеся Гончара щотижня матимуть змогу отримати персональні консультації пана Міттельштраса з усіх питань, що їх цікавлять.

Зазначимо, що співпраця між Дніпропетровським національним університетом імені Олеся Гончара і DAAD триває вже протягом багатьох років. За цією програмою понад 10 років у ДНУ працюють викладачі німецької мови з Німеччини, українські науковці проводять спільні дослідження з німецькими колегами, викладачі кафедри германської філології ДНУ проходять стажування та мовну практику в Німеччині, а студенти стають учасниками різних стипендіальних і грантових програм.

DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst) – це найбільша світова організація у сфері міжнародного академічного обміну: своїми програмами обміну студентами і вченими (яких налічується вже понад 200) DAAD охоплює всі дисципліни та країни світу. Як самоврядна організація вищих навчальних закладів Німеччини об’єднує 229 ВНЗ-учасників і 123 студентські організації, виконує посередницькі функції зовнішньої культурної, наукової та освітньої політики Німеччини. На сьогодні DAAD має 14 зарубіжних представництв, 50 інформаційних центрів (IC) та 457 лекторатів по всьому світу і виділяє близько 60 000 стипендій щороку.

В Україні DAAD має розгалужену мережу представництв. Нині на базі восьми університетів країни працюють 12 лекторів і мовні асистенти DAAD, функціонує єдиний Інформаційний центр у Києві (DAAD-IC Kyiv). Загалом у програмах Німецької служби академічних обмінів взяли участь понад дев’ять тисяч українських студентів, 6264 із них мають український атестат і 2780 – німецький. На сьогодні українці посідають 8 місце серед усіх іноземних студентів, які беруть участь у програмах служби.

На 2015/2016 навчальний рік для українських здобувачів існують такі можливості: літні курси з вивчення німецької мови та країнознавства і групові поїздки до Німеччини для студентів та викладачів; програма Європейського університету Віадріна (для студентів зі спеціальностей «Право», «Культурознавчі науки», «Економіка»), стипендіальні програми для післядипломного навчання (з усіх спеціальностей) та окремі програми для випускників творчих спеціальностей і архітекторів, магістерська програма ERP-стипендій (для випускників у галузі економіки), стипендії для навчання на магістерських програмах зі сталого розвитку (EPOS); програма DAAD/OSI для випускників і молодих викладачів у галузі гуманітарних, соціальних та суспільних наук, наукові стипендії для аспірантів і молодих науковців, DLR-DAAD-стипендії для аспірантів та старших вчених у галузі аеронавтики, космічного простору, транспорту та енергії, наукові стажування для викладачів ВНЗ і науковців, повторні запрошення колишніх стипендіатів DAAD тощо.

Back to top button