Конспекти уроків зарубіжної літератури 11 класУсі уроки зарубіжної літературиФайли

Е.Хемінгуей «Старий і море». Філософсько-гуманістичний зміст повісті (11 клас. Зарубіжна література)

Тема. Е.Хемінгуей «Старий і море».Філософсько-гуманістичний зміст повісті.

Мета: визначити основні проблеми і мотиви повісті Е.Хемінгуея «Старий і море», розглянути образну систему твору; розвивати творче мислення учнів, активізувати їх пізнавальні інтереси, виховувати високий гуманізм, формувати моральні цінності та ідеали.

Обладнання: опорні схеми до твору, малюнки учнів, створені на основі вражень від прочитання твору, літературознавчі словники.

Тип уроку: урок – дискусія.

Хід уроку

I.Вступне слово вчителя.

Творчість Ернеста Хемінгуея протягом багатьох десятиліть привертає увагу читачів і критиків. Вони відкривають у ньому все нові і нові риси, губляться перед «таємницею» авторської манери письменника, виступають із суперечливими судженнями про його твори. І чи не найбільшу кількість таких суперечливих відгуків викликала філософська повість-притча «Старий і море», написана письменником у 1952 році. «Старий і море» – «лебедина пісня» автора, якою він гідно завершує свій творчий шлях, що підбиває філософський підсумок його боротьби за гуманізм, за красу, за гідність людського життя. У 1954 р. за цей твір Хемінгуею присудили Нобелівську премію.

На таємничому могутньому Гольфстримі відбуваються події філософської притчі про людство і світ, про людину, що створена не для поразок. Все просте, як боротьба стихій: акули, море і самотній човен старого рибалки. Однак уже кілька десятиліть цей твір читається по-різному читачами різних поколінь. У чому ж таємниця повісті?

Завантажити: Е.Хемінгуей «Старий і море». Філософсько-гуманістичний зміст повісті (11 клас. Зарубіжна література) (Розмір: 14.4 KB, Завантажень: 629)
Back to top button